Technologia druku – rodzaje


Technologia druku obejmuje wiele różnych rodzajów i metod drukowania, które pozwalają na drukowanie na różnych powierzchniach i uzyskiwanie różnej jakości druku. Poniżej przedstawiam te które mamy w naszej ofercie.

Druk wielkoformatowy

Druk wielkoformatowy – najważniejszy u nas, to jedna z metod drukowania, która pozwala na drukowanie na dużych formatach, takich jak plakaty, banery, reklamy zewnętrzne, naklejki, folie samoprzylepne, itp. Ten rodzaj druku wykonuje się za pomocą specjalnych drukarek, które umożliwiają drukowanie na materiałach o szerokości od kilkudziesięciu centymetrów do kilku metrów.

Druk wielkoformatowy umożliwia wydrukowanie grafik, zdjęć, logotypów i innych elementów w wysokiej jakości, co czyni go idealnym do stosowania w reklamie i promocji. Drukowanie może być wykonane na różnych materiałach, takich jak papier, folia, tkanina, siatka mesh, PCV, itp. Dzięki temu można dostosować druk do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Technologia druku wielkoformatowego obejmuje kilka rodzajów druku, m.in.:

Druk solventowy

Druk solventowy – który oferujemy – wykorzystuje farby solventowe, które są odporne na warunki atmosferyczne i świetnie sprawdzają się na zewnątrz. W druku solventowym używa się specjalnych drukarek, które rozpuszczają farbę w organicznych rozpuszczalnikach i nanoszą ją na powierzchnię.

Druk wielkoformatowy umożliwia wydrukowanie grafik i reklam w dużej skali, co przyciąga uwagę i zwiększa zainteresowanie produktem lub usługą. W zależności od potrzeb klienta, druk można wykonać na różnych materiałach, co pozwala na uzyskanie pożądanego efektu i zwiększenie skuteczności reklamy.

Druk offsetowy

Druk offsetowy – to najczęściej stosowana technologia druku, w której obraz jest drukowany na papierze za pomocą specjalnej płyty drukowej i walcowej prasy offsetowej. Metoda ta umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej jakości druku i jest stosowana do druku czasopism, książek, katalogów, plakatów i innych druków wysokiej jakości.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy – to technologia druku bezpośrednio z pliku cyfrowego na papier. Metoda ta umożliwia szybki i tani druk krótkich serii lub pojedynczych egzemplarzy. Stosowana jest przede wszystkim do druku ulotek, plakatów, wizytówek i innych materiałów reklamowych.

Inne rodzaje druku:

Druk fleksograficzny – to technologia druku polegająca na nanoszeniu farby na powierzchnię przy użyciu walcowych form drukowych wykonanych z elastomeru. Metoda ta jest stosowana głównie do druku na materiałach opakowaniowych, takich jak folie, worki papierowe, torebki foliowe i kartony.

Druk wklęsłodrukowy – to technologia druku polegająca na drukowaniu na powierzchni papieru za pomocą tłoczonych wklęsłości na matrycy drukarskiej. Metoda ta umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej jakości druku, ale jest stosowana tylko do druku małych nakładów i wyrobów specjalnych, takich jak pocztówki, banknoty i znaczki.

Druk laserowy – to technologia druku polegająca na wykorzystaniu drukarki laserowej do nanoszenia farby na papier. Metoda ta umożliwia bardzo szybki i tani druk czarno-biały lub kolorowy, ale jakość druku jest zazwyczaj niższa niż w przypadku druku offsetowego lub cyfrowego.

Druk 3D – to technologia druku polegająca na warstwowym nanoszeniu materiału, np. tworzywa sztucznego, na powierzchnię, aby uzyskać trójwymiarowy obiekt.

Druk lateksowy – technologia druku, w której wykorzystuje się farby lateksowe. Farby te są wodorozpuszczalne, bezwonnie, bezpieczne dla środowiska i nie wymagają specjalnego systemu wentylacji. Druk lateksowy zapewnia wysoką jakość druku oraz odporność na wodę i promieniowanie UV.

Druk UV – technologia druku, w której farby są utwardzane przy użyciu promieniowania UV. Metoda ta umożliwia uzyskanie bardzo wysokiej jakości druku, a farby UV są odporne na warunki atmosferyczne, co czyni ją idealną do druku na zewnątrz. Druk UV jest także przyjazny dla środowiska, ponieważ nie wykorzystuje rozpuszczalników.

Zainteresowany?

Zapytaj o wycenę Twojego zamówienia

604 77 20 78 .