Laminowanie

WYDRUKI POWIERZONE LAMINUJEMY TYLKO Z ROLI (DRUKI Z SOLWENTOWE I ATRAMENTOWE), NIE LAMINUJEMY ARKUSZY.

Nasz laminator daje możliwość laminowania zarówno „na gorąco” jak i „na zimno”.

Maksymalna szerokość laminacji to 160 cm, choć na maszynę można włożyć materiał o szerokości do 167 cm. Jak dotąd nie znaleźliśmy jednak laminatów szerszych niż 162 cm.

Laminowanie „na gorąco” daje lepszy efekt wizualny niż „na zimno”, ale nie zawsze można je zastosować, np folie trzeba laminować „na zimno”. W niektórych przypadkach korzystne jest częściowe podgrzanie laminatu „na zimno”, powoduje to usunięcie „mgiełki” i daje żywsze kolory na wydruku. Laminowanie „na gorąco” stosujemy do papieru i niektórych innych materiałów np. pos-pro.

Używamy laminatów poliestrowych charakteryzujących się dużą twardością, usztywniających wydruk oraz miękkich laminatów polipropylenowych.

Laminator wykorzystujemy również do podklejania przezroczystych backlit’ów, folią translucentną, rozpraszającą światło. Laminujemy również folię magnetyczną.

Mamy też możliwość jednoczesnego laminowania dwustronnego.

Inną metodą wykorzystania naszego laminatora jest wyklejanie płyt wydrukami lub folią ploterową. Laminujemy płyty do 12mm grubości. Na laminatorze można wyklejać płyty wielokrotnie szybciej niż ręcznie. Dotychczas wyklejaliśmy płyty z PCV, pianki Foam-X, MDF, plexi i hipsu.


Zainteresowany?

Zapytaj o wycenę Twojego zamówienia

604 77 20 78.