Ile kosztuje wydrukowanie plakatu reklamowego?


Plakaty niezmiennie cieszą się popularnością w branży marketingowej, ponieważ są uniwersalnym, a przy tym stosunkowo niedrogim nośnikiem reklamy. Dlatego drukowanie plakatów reklamowych to jedna z podstawowych usług każdej drukarni – możesz ją znaleźć także w naszej ofercie. Ale ile dokładnie kosztuje druk plakatów reklamowych? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, gdyż cena takiej usługi może się wahać od kilku do kilkuset złotych w górę – wszystko zależy od specyfiki złożonego zamówienia i wymagań klienta. Z tego też względu każde zamówienie wyceniamy indywidualnie w oparciu o kilka kluczowych aspektów.

Od czego zależy cena druku plakatów reklamowych?

Najważniejszy czynnik decydujący o ostatecznym koszcie druku plakatów reklamowych to oczywiście nakład. Drukowanie plakatów powiedzmy w liczbie 10 sztuk kosztuje o wiele mniej niż wydruk 100 sztuk. Warto jednak pamiętać, że im wyższy nakład, tym niszy koszt produkcji, a co za tym idzie również niższa cena za egzemplarz – dlatego zamówienie nawet kilku tysięcy plakatów też może okazać się opłacalne ale to wszystko zależy od potrzeb Klienta. Drugi ważny czynnik, od którego zależy wycena zamówienia, to format plakatów. Duży wpływ na cenę ma także wybór papieru, zwłaszcza jego gramatura. Standardowe plakaty, czyli najtańsze, drukowane są w naszej drukarni na papierze kredowym o gramaturze 150 g, a więc odrobinę grubszym niż zwykła kartka papieru. Standardowo jednak używa się papier o gramaturze 150-200 g. Poza tym nasi Klienci mogą zamówić opcjonalne uszlachetnienia, na przykład laminat błysk lub mat – to też nie pozostaje bez wpływu na cenę.

Jak obniżyć koszt druku plakatów reklamowych?

Przed złożeniem zamówienia na druk plakatów reklamowych warto dobrze przemyśleć ich wybór kierując się przede wszystkim przeznaczeniem tej formy reklamy. Czy plakaty zawisną w miejscu, w którym narażone będą na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych? Jeśli tak, to warto zabezpieczyć je laminatem, jedno lub dwustronnie. Co zwiększa koszt ale wydłuży ich żywotność. Jednak należy pamiętać że nadal to tylko papier – podatny na wilgoć. Koszt druku  plakatów obniża także wybór odpowiedniej technologii drukarskiej. W naszej drukarni do wyboru są trzy: offsetowa, cyfrowa i solwentowa, jednak w przypadku niskich nakładów korzystny finansowo będzie tylko druk cyfrowy. Offset lepiej wybrać wtedy, gdy w grę wchodzi większe zamówienie, tj. co najmniej kilkaset egzemplarzy.

Druk plakatów - Wystawa

 

W naszej drukarni występuje podział na 3 kategorie z tym związane:

  1. Druk cyfrowy – do druk formatów od A6 do A3 na papierach od 115 do 200 g, w nakładach od 1 sztuki do 1000;
  2. Druk offsetowy – w formatach do B1 (680×980 mm) w nakładach od 100 sztuk w górę;
  3. Druk solwentowy – na papierze tylko 200 g w formatach od A2 w górę, do szerokości 1500 mm, gdzie druki wymiar jest dowolny, bo druk jest wykonywany z roli. A nakład do 100-200 sztuk.

Zainteresowany?

Zapytaj o wycenę Twojego zamówienia

604 77 20 78 .