Zalety druku wielkoformatowego


Nasza drukarnia oferuje – z przeznaczeniem do celów marketingowych i nie tylko – dwa rodzaje druku: małoformatowy oraz wielkoformatowy. Ten pierwszy oznacza wizytówki, ulotki, broszury, katalogi i tym podobne materiały papierowe o niewielkich rozmiarach, produkowane najczęściej w masowej ilości. Druk wielkoformatowy natomiast to materiały wykonywane z papieru lub folii o nieco większych wymiarach (od 0,5m²) i w nieco mniejszych ilościach, zazwyczaj są one wykorzystywane do zagospodarowania powierzchni banerów, potykaczy, roll-upów, kasetonów i tym podobnych nośników reklamowych. Zarówno druk małoformatowy, jak i wielkoformatowy mają mnóstwo zalet. Dziś omówimy korzyści, z jakimi wiąże się wybór tego drugiego, druku wielkoformatowego.

Dlaczego warto zdecydować się na druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy często znajduje zastosowanie w marketingu, ponieważ nośnik reklamowy o dużym rozmiarze trudno przegapić, nawet z większej odległości rzuca się w oczy i przyciąga uwagę – a to gwarancja efektywnego przekazu w przestrzeni publicznej. Co więcej, przekaz ten jest niezwykle atrakcyjny wizualnie, druk wielkoformatowy zapewnia bowiem – niezależnie od rodzaju zastosowanego nośnika – wysoką wyrazistość i czytelność tekstu oraz świetne odwzorowanie kolorów i głębokie nasycenie barw na grafikach, słowem: doskonałą, przyjazną dla oka estetykę i jakość. Poza tym druk wielkoformatowy ma też tę zaletę, że jest dość trwały. Po zabezpieczeniu laminatem ochronnym UV nie zniszczy się tak łatwo i nie wyblaknie szybko, nawet jeśli będzie narażony na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych takich jak śnieg i mróz zimą czy deszcz i silne promienie słońca latem.

Dla kogo druk wielkoformatowy będzie dobrym wyborem?

Druk wielkoformatowy to rozwiązanie uniwersalne, które skutecznie wspomaga realizację nie tylko wspomnianych wcześniej marketingowych celów. Można go oczywiście z powodzeniem wykorzystać jako formę reklamy firmy lub jej oferty, ale poza tym świetnie się sprawdzi również jako narzędzie popularyzacji idei dowolnej kampanii społecznej – w obu przypadkach będzie stanowić idealne uzupełnienie działań informacyjnych prowadzonych w oparciu o wydruki małoformatowe oraz nowoczesne media takie jak internet. Dlatego polecamy druk wielkoformatowy zarówno przedsiębiorcom szukającym nowego sposobu na zaistnienie w przestrzeni publicznej, jak i osobom prywatnym angażującym się w różnego rodzaju akcje społeczne. To dobra propozycja dla wszystkich, którym zależy na tym, aby ich przekaz był dobrze widoczny z daleka i przykuwał uwagę – na taki duży wydruk potencjalni odbiorcy na pewno zwrócą uwagę.

Zainteresowany?

Zapytaj o wycenę Twojego zamówienia

604 77 20 78 .