Podstawowe rodzaje banerów reklamowych


Reklama w przestrzeni publicznej może zostać zrealizowana na wiele różnych sposobów, jednak najpopularniejszym i najefektywniejszym w większości przypadków są banery reklamowe, czyli wielkoformatowe druki montowane najczęściej na fasadach budynków i ogrodzeniach. Taka reklama rzuca się w oczy nawet z daleka, jest czytelna, atrakcyjna wizualnie i dość trwała, ale też nieco wymagająca pod względem technicznym, ponieważ zamówienie na druk banerów reklamowych można złożyć jedynie w drukarni posiadającej odpowiedni do takich zadań sprzęt poligraficzny. Oczywiście nasza drukarnia dysponuje takim parkiem maszynowym.

Jakie rodzaje banerów można u nas zamówić?

Nasza aktualna oferta obejmuje druk banerów reklamowych w czterech rodzajach, które różnią się między sobą parametrami technicznymi, walorami użytkowymi, przeznaczeniem oraz ceną. Do wyboru mają Państwo:

  • baner laminowany (o gramaturze 510 g) w wersji ekonomicznej – nośnik wykonany z tworzywa sztucznego PVC, najmniej wytrzymały z wszystkich, ale za to najtańszy;
  • baner powlekany (o gramaturze 510 g) w wersji droższej – nośnik poddawany w trakcie produkcji specjalnej obróbce termicznej, która zapewnia mu wysoką trwałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne;
  • baner winylowy – nośnik miękki i elastyczny, a co za tym idzie również lekki, wygodny w transporcie i prosty w montażu;
  • baner blockout – nośnik wyposażony w przekładkę blokującą przenikanie światła słonecznego, idealny do ekspozycji reklamy dwustronnej.

Standardowo większość drukowanych przez nas banerów reklamowych ma domyślnie zgrzewane brzegi i montowane co 50 cm stalowe oczka, które ułatwiają ich zawieszenie w wybranym miejscu, ale oczywiście na życzenie klienta możemy zmienić wykończenie lub całkowicie z niego zrezygnować.

Jak wybrać odpowiedni baner reklamowy?

Wybór konkretnego rodzaju baneru reklamowego zależy od wielu kryteriów, w tym budżetu oraz osobistych preferencji, ale najważniejsze jest jego zastosowanie. Jak wspomnieliśmy, oferowane przez nas nośniki mają różne przeznaczenie. Baner laminowany sprawdza się zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, polecamy go jednak głównie do miejsc umiarkowanie nasłonecznionych i zapewniających bezpośrednie oparcie dla materiału. Baner powlekany jest nieco mocniejszy, dobrze radzi sobie z wiatrem, nada się więc na stelaż bez oparcia dla materiału umiejscowiony na otwartej przestrzeni. Baner winylowy najczęściej służy do montażu w podświetlanych kasetonach reklamowych. Blockout natomiast polecamy do reklamy w miejscach mocno nasłonecznionych, na przykład do zewnętrznych roll-upów. Przed złożeniem zamówienia, warto dobrze przemyśleć wybór nośnika, ponieważ to właśnie od niego w dużej mierze będzie zależeć skuteczność umieszczonej na nim reklamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości, służymy radą.

Zainteresowany?

Zapytaj o wycenę Twojego zamówienia

604 77 20 78 .