Oklejanie witryn sklepowych – jak zrobić to dobrze?


Wielkoformatowe naklejki foliowe przeznaczone na witryny to świetny sposób na promocję, dlatego tak chętnie wykorzystują je różnego rodzaju sklepy i punkty usługowe, zwłaszcza te, które nie posiadają wiele wolnej przestrzeni do postawienia roll-upu czy potykacza. Wielkoformatowe naklejki w przeciwieństwie do przenośnych form reklamy nie zajmują miejsca, to niezaprzeczalny plus, jednak ich największą zaletą jest to, że pełnią dwojaką funkcję: z jednej strony służą jako reklama, z drugiej – stanowią atrakcyjną dekorację. Dzięki temu nie zagracają ani nie szpecą miejskiego krajobrazu, stanowią raczej estetyczny dodatek. O ile oczywiście zostaną prawidłowo osadzone na witrynie.

Jak prawidłowo okleić witrynę sklepową?

Oklejanie witryn sklepowych teoretycznie nie jest skomplikowane, w praktyce jednak okazuje się bardzo trudne, choćby dlatego, że wymaga zdolności manualnych i nie lada precyzji, często nie da się też tego wykonać w pojedynkę. Dlatego wyklejanie witryn lepiej powierzać osobom doświadczonym, mającym wprawę w tego typu pracach, na przykład fachowcom z drukarni, w której zamówiliśmy naklejkę, jeśli instalacja reklamy wchodzi w zakres ich usług. Tacy fachowcy odpowiednio przygotują witrynę przeznaczoną pod reklamę, czyli starannie wyczyszczą i wygładzą jej powierzchnię, a następnie przykleją naklejkę, zachowując przy tym jak największą dokładność i skrupulatnie pilnując, by między szybą a folią nie pozostał ani jeden pęcherzyk powietrza, który mógłby zepsuć cały efekt. Prawidłowe oklejanie witryn to jedno, ale jeśli chcemy, aby naklejki pięknie się prezentowały, musimy także zadbać o ich właściwą pielęgnację. Oklejoną witrynę można bez problemu myć i należy to oczywiście robić regularnie, pamiętajmy tylko, by nie używać szorstkich akcesoriów i detergentów, które mogłyby uszkodzić folię. Warto ponadto zabezpieczyć wydruk laminatem UV – w ten sposób uchronimy go przed porysowaniem i spowolnimy proces blaknięcia kolorów, do którego dochodzi pod wpływem działania promieni słonecznych.

Jaką naklejkę wybrać na witrynę sklepową?

Prawidłowe oklejanie witryn sklepowych i właściwa konserwacja naklejonej folii nie tylko gwarantują piękny wygląd, ale również warunkują trwałość wyeksponowanej w ten sposób reklamy. O tym, czy będzie ona spełniać wymogi praktyczne, natomiast decyduje dobór odpowiedniego materiału. W naszej drukarni oferujemy naklejki wielkoformatowe drukowane na folii monomerycznej i one way vision, a także naklejki backlit. One way vision wykorzystuje się do oklejania witryn sklepowych, ponieważ posiada perforacje, które umożliwiają przepuszczanie światła – taka reklama nie zaciemni więc całkowicie pomieszczenia, a dodatkowo zapewni dużą widoczność ze środka, ograniczając jednocześnie widoczność z zewnątrz. Folia monomeryczna nie posiada perforacji, za to gwarantuje bardziej wyrazisty wydruk, dlatego polecamy ją do oklejania płyt PCV i tablic reklamowych. Backlit natomiast świetnie się sprawdzi w przypadku podświetlanych gablot i kasetonów.

Zainteresowany?

Zapytaj o wycenę Twojego zamówienia

604 77 20 78 .