Jakie są zalety druku na PCV?


Czym jest druk na PCV?

Druk na PCV, czyli płytach z polichlorku winylu, to bardzo popularna forma reklamy, chętnie wykorzystywana zwłaszcza w reklamie outdoorowej ze względu na swoją trwałość. Tablice wykonywane na tym materiale mają od 2 do 10 mm grubości, są więc dość twarde i sztywne, przez co świetnie się sprawdzają jako reklama wielkoformatowa. Można je mocować do ścian za pomocą zawieszek, wkrętów lub klejów, jak również zawieszać na linkach i zaczepach. Można także ustawić je na dowolnej równej i twardej powierzchni – tablice reklamowe wolno stojące są szczególnie wygodne w użytkowaniu, dzięki temu, że łatwo przenosi się je z miejsca na miejsce. Druk na PCV wykonywany jest w każdego rodzaju formacie z wykorzystaniem dwóch rodzajów folii samoprzylepnej: matowej i błyszczącej. W przeciwieństwie do druku UV, nadruk nie jest nakładany bezpośrednio na PCV lecz na folię, która później jest wklejana na podkład. Dodatkowo istnieje możliwość pokrycia takich tablic reklamowych laminatem, co nie tylko poprawia ich estetykę i pogłębia efekt błysku lub matu, ale też znacznie przedłuża ich żywotność.

Druk na PCV

Jakie zalety ma druk na PCV?

Tablice reklamowe wykonywane metodą druku na PCV cieszą się ogromnym zainteresowaniem głównie dlatego, że materiał ten jest wyjątkowo trwały i wytrzymały – to jedna z jego największych zalet. Decydując się na wykonanie tablic reklamowych tą techniką zyskujemy gwarancję, że będą nam one służyć przez długi czas. Dzięki temu, że są odporne na korozję i zmienne warunki atmosferyczne, w tym wysokie temperatury, silne promieniowanie UV, wiatr i mróz, nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Nawet deszcz im nie straszny, cechują się bowiem niską absorpcją wody, a dodatkowo są odporne na potencjalnie szkodliwe działanie chemicznych środków czyszczących – z tego też względu łatwo się je czyści (można to robić przy użyciu samej wody, bez obaw, że materiał nią nasiąknie, lub wody i detergentów, bez obaw, że środki chemiczne zniszczą jego powierzchnię). Zaletą druku na PCV jest też jego cena –  ekonomiczna obróbka mechaniczna sprawia, że taka forma reklamy jest relatywnie tania, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jak wysoka jest jakość wydruku, odwzorowanie barw i szczegółów oraz głębia grafiki. Poza tym tablice reklamowe na PCV są stosunkowo lekkie i funkcjonalne, tym samym zapewniają dużą wygodę użytkowania i znajdują wszechstronne zastosowanie w wielu branżach.

Kiedy warto zdecydować się na druk na PCV?

Na tablice reklamowe wykonywane metodą druku na PCV warto się zdecydować wtedy, gdy zależy nam na połączeniu wysokiej jakości wydruku z jego wysoką trwałością. Dlatego też ten specyficzny nośnik polecany jest przede wszystkim do reklamy zewnętrznej – na przykład ekspozycji na stoiskach targowych i wystawach plenerowych. Można go także wykorzystać do tworzenia tablic informacyjnych o mniejszej lub większej powierzchni, chociażby tabliczek na drzwi, szyldów czy tablic edukacyjnych w różnego rodzaju obiektach turystycznych. Tablice drukowane na PCV są też doskonałym rozwiązaniem do stosowania we wnętrzach, gdy planujemy długotrwałą ekspozycję danej grafiki – w tym przypadku możemy je wykorzystać chociażby do dekorowania wnętrz firm, hoteli, restauracji, centrów handlowych czy mieszkań. Druk na PCV sprawdzi się praktycznie w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

Zainteresowany?

Zapytaj o wycenę Twojego zamówienia

604 77 20 78 .